Ubezpieczenie AC/OC samochodu osobowego

Proszę wpisać PESEL Właściciela, bądź NIP Firmy oraz dane pojazdu lub wczytaj zdjęcie dowodu rejstracyjnego auta.

Dokument:

Adres E-MAIL

Numer telefonu*

81
Uzupełnij formularz
Musisz podać dane dotyczące pojazdu, system pobierze aktualne stawki i obliczy dla Ciebie korzystny pakiet Ubezpieczenia.
82
Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami i Ubezpiecz swój pojazd / Flotę. Nasi konsultanci przeprowadzą Cię przez szybki proces, co zajmie kilka minut.

OC samochodu osobowego – co na ten temat warto wiedzieć?

OC samochodu osobowego, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, obejmuje rekompensatę szkód, jakie powstają przy spowodowaniu kolizji bądź wypadku drogowego. Tyczy się to zarówno szkód materialnych, jak i osobowych. Jest to najbardziej podstawowe ubezpieczenie samochodu osobowego, które powinien posiadać każdy kierowca. Brak ważnej polisy OC oznacza brak prawa do poruszania się danym samochodem po drogach publicznych.

Zakres ubezpieczenia OC samochodu osobowego – co obejmuje?

Ubezpieczenie samochodu osobowego zadziała, gdy wskutek użytkowania pojazdu kierowca wyrządzi innej osobie szkodę – rzeczową tudzież osobową. Do krzywd powstałych podczas ruchu pojazdu zalicza się szkody:

 • wyrządzone w czasie jazdy,
 • powstałe przy wsiadaniu/wysiadaniu z samochodu,
 • w trakcie garażowania, postoju bądź zatrzymania,
 • załadunku/rozładunku.

Kogo chroni ubezpieczenie samochodu osobowego?

Jak wyżej wspomniano, polisa OC samochodu osobowego nie jest przypisana do danego kierowcy, tylko do konkretnego auta. Wedle ustawy ubezpieczeniem tym objęta jest odpowiedzialność cywilna osoby, która to kierując pojazdem podczas trwania odpowiedzialności ubezpieczeniowej, wyrządzi szkodę kierując nim. Innymi słowy, ubezpieczenie jest przypisane do samochodu, a chroni prowadzącego go kierowcę.

Co to AC samochodu osobowego?

Autocasco, jak inaczej określa się AC samochodu osobowego, to dobrowolna polisa, gwarantująca wypłatę odszkodowania, gdy dojdzie do uszkodzenia auta – całkowitego tudzież częściowego, z winy posiadacza polisy. Ponadto dotyczy ona szkód powstałych wskutek:

 • aktów wandalizmu,
 • innych działań osób trzecich, nazywanych nieznanymi sprawcami,
 • działań sił natury,
 • kradzieży pojazdu.

Posiadanie polisy autocasco jest opcjonalne, a nie tak jak w przypadku  OC samochodu osobowego – obowiązkowa i regulowana ustawą. Ponadto każda firma ubezpieczeniowa może ustalać własne warunki ochrony dotyczące AC samochodu, podczas gdy w kwestii OC istnieją określone standardy.

Co wpływa na cenę AC samochodu osobowego?

Kwota składki autocasco zależna jest od:

 • kierowcy – jego wieku, miejsca zamieszkania, wypracowanych zniżek za bezszkodową jazdę,
 • pojazdu – aktualnego przebiegu, ilości oraz rodzaju zamontowanych urządzeń antykradzieżowych, miejsca parkowania, wartości, wieku,
 • wybranego zakresu ubezpieczenia tj. wysokości udziału własnego, sposobu likwidacji szkód, zastosowania bądź zniesienia amortyzacji części.

Aby wyszukać najkorzystniejsze AC samochodu osobowego, najlepiej porównać oferty różnych ubezpieczycieli, przy pomocy porównywarki ubezpieczeń. Dzięki temu możliwe jest znalezienia dobrego, obejmującego wiele zdarzeń, a zarazem taniego autocasco.

Gdzie szukać najlepszego OC i AC samochodu osobowego?

Jak już wspomniano, skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń to najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób na znalezienie opłacalnego ubezpieczenia samochodu osobowego. Porównywarka znajduje najbardziej dopasowane do użytkownika ubezpieczenie i szacuje koszty. Aby otrzymać przypuszczalną wartość kwoty AC/OC samochodu osobowego należy:

 • wpisać PESEL właściciela lub NIP firmy,
 • podać dane pojazdu,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu.

Można także wczytać zdjęcie dowodu rejestracyjnego auta.  Następnie, w obu przypadkach, ostatnim krokiem jest wysłanie zapytania.