Ubezpieczenie AC/OC samochodu ciężarowego pow. 3,5T

Proszę wpisać PESEL Właściciela, bądź NIP Firmy oraz dane pojazdu lub wczytaj zdjęcie dowodu rejstracyjnego auta.

Wartość pojazdu: [PLN]

Typ pojazdu:

Liczba szkód z ostatnich 3 lat:

Lub wczytaj zdjęcie dowodu rejstracyjnego:



Przybliżona cena OC: 0

Przybliżona cena AC: 0

Marka

Model

Rok produkcji

Numer telefonu*

Pojemność i moc silnika

Rodzaj silnika

PESEL/NIP

Adres E-MAIL

81
Uzupełnij formularz
Musisz podać dane dotyczące pojazdu, system pobierze aktualne stawki i obliczy dla Ciebie korzystny pakiet Ubezpieczenia.
82
Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami i Ubezpiecz swój pojazd / Flotę. Nasi konsultanci przeprowadzą Cię przez szybki proces, co zajmie kilka minut.

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego powyżej 3,5T – co warto na ten temat wiedzieć?

OC na ciężarówkę jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla posiadaczy tego typu pojazdów mechanicznych. Ani jego marka, ani rodzaj nie mają znaczenia – ubezpieczenie ciężarówki trzeba wykupić. Aby uniknąć niemałej kary finansowej, należy zadbać o ubezpieczenie samochodu ciężarowego, wykupując polisę przed utratą ważności poprzedniej.

Jakie pojazdy uznawane są za ciężarowe?

Samochody ciężarowe to takie, które mają przynajmniej cztery koła oraz zostały zaprojektowane, a następnie dostosowane do przewozu różnych ładunków. Wedle ustawy występuje podział na poniższe kategorie:

  • N1, czyli pojazdy, których maksymalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony,
  • N2 – pojazdy z maksymalną masą całkowitą do 12 ton,
  • N3 tj. pojazdy, których maksymalna masa całkowita wynosi powyżej 12 ton,

Na szczęście firmy ubezpieczeniowe kierują się prostszym podziałem samochodów ciężarowych. Wyróżniają:

  • samochody o maksymalnej masie całkowitej do 3,5 tony,
  • samochody o masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

Ubezpieczenie ciężarówki – od czego zależy kwota składki?

Ubezpieczalnia uzależnia wysokość składki OC samochodu ciężarowego od wielu kwestii, jak m.in.:

  1. Parametry ciężarówki: model i marka pojazdu, pojemność silnika, typ nadwozia, a także rok produkcji i aktualny przebieg, które mówią o stanie technicznym. Do kalkulacji składki brane są także pod uwagę: miejsce parkowania oraz ilość zabezpieczeń antykradzieżowych, które mają wpływ bezpośredni na możliwe ryzyko kradzieży, bądź uszkodzenia ciężarówki przez wandali. Jest to istotne szczególnie przy AC na ciężarówkę. Kolejny aspekt to planowy przebieg, dzięki któremu można oszacować, czy pojazd będzie użytkowany rzadziej czy częściej niż w poprzednich latach. Jeśli częściej, to wzrasta ryzyko kolizji z jego udziałem. Do wyceny składki wlicza się również liczbę miejsc w ciężarówce, jak i rodzaj przewożonych ładunków. Przewóz dotyczący np. ładunków wybuchowych, to wyższe ryzyko, a także większe szkody, kiedy dojdzie do wypadku.
  2. Informacje o kierowcy – składka będzie wyższa im młodszy kierowca, który nie ma doświadczenia w prowadzeniu pojazdów. Dla firm ubezpieczeniowych mają także znaczenie szczegóły, jak: płeć kierowcy, jego stan cywilny, zawód, ponieważ sportowcy czy studenci zazwyczaj zapłacą więcej niż kierowcy zawodowi. Miejsce zamieszkania kierowcy także jest ważne. Przykładowo w Gdańsku do kolizji i wypadków dochodzi częściej niż w mniejszych miejscowościach.
  3. Historia ubezpieczenia – jeśli jest bezszkodowa to właściciela ciężarówki może liczyć na tańsze ubezpieczenie.

Dlaczego warto wykupić AC na samochód ciężarowy?

Polisa AC na ciężarówkę zapewnia ochronę na wypadek:

  • zniszczenia części bądź całości wyposażenia,
  • uszkodzeń ciężarówki, jakie mogą powstać po kolizji z winy kierowcy tego pojazdu lub spowodowanych przez działanie osób trzecich, zwierząt bądź żywiołów,
  • kradzieży ciężarówki.

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie samochodu ciężarowego?

Niezbędna będzie do tego porównywarka ubezpieczeń. Jest to narzędzie ułatwiające wybranie najkorzystniejszego OC bądź AC na samochód ciężarowy. Zestawia w jednym miejscu dostępne oferty, opcje oraz propozycje wielu ubezpieczycieli. Ponadto na podstawie wprowadzonych informacji sugeruje najlepsze rozwiązanie. Porównywarka jest niezobowiązująca, aczkolwiek wyniki wyszukiwania są spersonalizowane, czyli propozycja ubezpieczenia jest dostosowana do konkretnego samochodu czy osoby. Aby otrzymać informację na temat przybliżonej ceny OC/AC na ciężarówkę wystarczy wczytać zdjęcie dowodu rejestracyjnego i wysłać zapytanie, bądź wprowadzić dane:

  • wartość pojazdu,
  • typ pojazdu,
  • liczbę szkód z ostatnich 3 lat.

To szybki i wygodny sposób, pozwalający oszacować przybliżoną kwotę składki ubezpieczenia na samochód ciężarowy.