Ubezpieczenie AC/OC naczepy

Proszę wpisać PESEL Właściciela, bądź NIP Firmy oraz dane pojazdu lub wczytaj zdjęcie dowodu rejstracyjnego auta.

Wartość pojazdu: [PLN]

Typ pojazdu:

Liczba szkód z ostatnich 3 lat:

Lub wczytaj zdjęcie dowodu rejstracyjnego:



Przybliżona cena OC: 0

Przybliżona cena AC: 0

Marka

Model

Rok produkcji

Numer telefonu*

Pojemność i moc silnika

Rodzaj silnika

PESEL/NIP

Adres E-MAIL

81
Uzupełnij formularz
Musisz podać dane dotyczące pojazdu, system pobierze aktualne stawki i obliczy dla Ciebie korzystny pakiet Ubezpieczenia.
82
Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami i Ubezpiecz swój pojazd / Flotę. Nasi konsultanci przeprowadzą Cię przez szybki proces, co zajmie kilka minut.

Ubezpieczenie naczepy – co należy wiedzieć?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że ubezpieczenie naczepy jest obowiązkiem posiadaczy ciągników siodłowych oraz naczep ciężarowych. Umowa OC na naczepę zawierana jest na podobnych zasadach, co umowa na ubezpieczenie samego ciągnika. Szukając odpowiedniej polisy, której koszt nie będzie zawyżony, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Dzięki niej klient będzie mógł znaleźć opłacalne dla siebie oferty. Za sprawą porównywarki nie trzeba rezygnować z atrakcyjnej oferty, nawet jeśli nie chce się przepłacać.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie naczepy?

Zarówno właściciele ciągników siodłowych, jak i samochodów ciężarowych czy naczep, którzy nie posiadają ważnego OC, ponoszą koszty przy ewentualnej kolizji. Pokrywają koszty:

  • naprawy uszkodzonych pojazdów, jeśli dojdzie do ich zderzenia,
  • leczenia oraz rehabilitacji,
  • odszkodowania dla osób, które uczestniczyły w wypadku.

Biorąc pod uwagę koszt polisy OC na naczepę, powyższe sumy są gigantycznymi kwotami. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, można natomiast znaleźć ubezpieczenie naczep yw bardzo korzystnej cenie. Niezależnie czy będzie to jedna naczepa czy więcej, można liczyć na indywidualnie dopasowane oferty ubezpieczeniowej.

AC na naczepę – czy trzeba wykupić?

Wykupując OC na naczepę, warto jest rozważyć także zakup dodatkowego ubezpieczenia, czyli autocasco. Nie jest ono obowiązkowe, aczkolwiek bardzo korzystne przy samochodach ciężarowych. Dlaczego? Ponieważ tego rodzaju pojazdy są w częstszej i intensywniejszej eksploatacji niż zwykłe samochody osobowe. Tym samym ryzyko nieszczęśliwego zdarzenia jest nieco większe. Zwykłe OC na naczepę chroni mienie w podstawowym stopniu tj. tylko przed odpowiedzialnością cywilną. Nie zapewnia natomiast ochrony w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych. Przy wypadkach losowych niezbędne jest AC. Dzięki wykupieniu AC na naczepę, ubezpieczający nie będzie ponosił kosztów, które są konsekwencją nieprzewidzianych zdarzeń. Kupując OC wraz z AC zyskujemy poczucie pewności i bezpieczeństwa. To gwarancja korzystniejszego rozwiązania zarówno pod względem finansowym, jak i ogólne kompleksowe ubezpieczenie ciężarówki.

Czy ubezpieczenie naczepy w leasingu jest konieczne?

Ubezpieczenie naczepy w leasingu, która jest przedmiotem umowy leasingu operacyjnego, leży w interesie obu stron – czyli leasingodawcy i leasingobiorcy. Pierwszy z nich zostaje zabezpieczony na wypadek zniszczenia bądź uszkodzenia naczepy w leasingu. Otrzyma on rekompensatę w razie ewentualnej szkody, gdy taka będzie miała miejsce. Leasingobiorca z kolei w takim samym przypadku, dzięki ubezpieczeniu naczepy w leasingu, sporo zaoszczędzi, ponieważ nie będzie musiał ponosić takich wydatków, jak:

  • naprawa,
  • pokrycie z własnej kieszeni kosztów zniszczonego przedmiotu leasingowanego.

Ponadto, trzeba pamiętać, że leasingobiorca musi płacić raty w leasingu nawet, gdy przedmiot umowy jest niesprawny. Stąd też niezwykle istotna jest możliwość otrzymania odszkodowania. Obowiązkowe ubezpieczenie AC oraz OC naczepy w leasingu można prosto i szybko wyliczyć, korzystając z porównywarki ubezpieczeń.

Pakiet OC i AC naczepy w leasingu na kilka lat – dlaczego warto z niego skorzystać?

Pakiet AC i OC naczepy w leasingu daje gwarancję stałej, a jednocześnie niezmiennej składki ubezpieczenia na cały okres trwania umowy. Kwota ta nie ulegnie zmianie nawet, jeśli w trakcie umowy dojdzie do szkód związanych z naczepą. Ubezpieczający nie ponosi dodatkowych kosztów, jeśli nastąpi wypłata odszkodowania za szkodę. Rozłożenie składki na raty także nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Warto dodać, że kwoty OC oraz AC na naczepę w leasingu są stabilne.

Gdzieś znaleźć najlepsze ubezpieczenie naczepy?

Szukając korzystnego ubezpieczenia naczepy, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Za jej pośrednictwem w prosty i szybki sposób można obliczyć przybliżoną kwotę AC/OC na naczepę. Wystarczy podać dane:

  • wartość pojazdu,
  • typ pojazdu,
  • liczbę szkód z ostatnich 3 lat.

Jeszcze łatwiejszym rozwiązaniem jest wczytanie zdjęcia dowodu rejestracyjnego. W obu przypadkach należy kliknąć „Wyślij zapytanie”, by po chwili pojawiły się orientacyjne kwoty ubezpieczeń.